Advokáti proti totalitě

Výstava

Výstava Advokáti proti totalitě se stěhuje z virtuálního prostoru do Plzně

23. září 2022 bude ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje (mapa) veřejnosti zpřístupněna expozice projektu Advokáti proti totalitě. 

Epidemie covid-19 tuto výstavu, stejně jako nespočet dalších, zásadně změnila a předčasně ji vystěhovala v říjnu 2020 z jejího bývalého působiště káznice na Cejlu v Brně (na snímku). Od té doby strávily exponáty téměř dva roky v archivu České advokátní komory, aby je konečně mohli návštěvníci znovu vidět "na živo", a to až do 27. listopadu vždy v návštěvních hodinách knihovny.

Ale protože nikdo z nás nedokáže předvídat, jak to s podobnými akcemi do budoucna bude, připravila Česká advokátní komora její virtuální prohlídku, kterou koronavirus už neohrozí. Podívat se tedy mohou i ti, kteří to mají do Plzně daleko.


Sedm vybraných příběhů natočených dokumentaristy z Paměti národa Jihomoravský kraj, spojuje nucený pobyt v Káznici na Cejlu v období nacismu a komunismu. Jde o doprovodnou výstavu k hlavní výstavě Advokáti proti totalitě pořádané Českou advokátní komorou.